Czy to już klimakterium, -przekwitanie, czy zbliża się menopauza?Już wyjaśniam.

PYTAJKA - ZADAJ SZYBKIE PYTANIE

2 odpowiedzi
0
Za tydzień mam 49 urodziny. Czy to jest dziedziczne. Moja mama mając 48 lat zakończyła miesiączkowanie więc czyżbym pociągnęła o rok dłużej od niej. Moje okresy od paru miesięcy zmieniły całkowitą kalkulację zawsze miałam regularnie obecnie są jakieś nieregularne, i co przede wszystkim są dłuższe cykle dużo, dużo się spóźniają, tak jakby zanikała. W nocy często się odkrywam, bo jest mi po prostu ciepło chociaż na dworze zimno a centralnego nie grzeję bo moja córka ma alergię na centralne ogrzewanie i tego nie używamy, swoją drogą co mnie jeszcze martwi, że mam objawy takie jakby łapały mnie jakieś zmiany , szybko się męczę, mam drżenia ciała w trakcie snu, męczy mnie częsta senność. Nie chciałabym, choć nie planuje już więcej dzieci w tym wieku, ale podobnież kobieta jak to ma to i dla jej zdrowia jest lepiej! ODPOWIEDZ

ODPOWIEDZI

odpowiedział(a) anonim w dniu 28-11-2019 14:54 | zgłoś naruszenie Wiesz co - radzę ci na początek się nie zamartwiać, najsampierw wyklucz stres, albo zaburzenia hormonalne, lub jakąś chorobę lub przemęczenie. Choć z drugiej strony zdarza się i w tych latach. Choć większość kobiet należy do ciągnących jednak znacznie dłużej. Najlepiej wybierz się do ginekologa i przestaniesz się martwić może żyjesz w ciągłym napięciu lub coś ci dolega i to jest powodem wydłużenia i rozładowania cyklu wydaje mi się że w wieku zaledwie 49 lat nie powinnaś jeszcze przekwitać masz na to jeszcze trochę czasu, ale tego się nie wie różnie to bywa. A odnoście twojej mamy, nie wydaje mi się by to mogło być dziedziczone spytaj kogo chcesz to tak nie działa dam ci przykład po mojej siostrze ona ma 52 lata prawie i jeszcze ciągnie a moja mama skończyła jak miała 50 lat równe. No i widzisz. A moja starsza siostra w zasadzie najstarsza ma prawie 54 lata i jeszcze ma. Nie wiem jak będzie u mnie o tym nie myślę iż jestem najmłodsza nawet nie mam jeszcze czterdziestki więc nie martwię się bo na razie nie mam czym to nie moja lata na takie coś . Może to być co myślisz, a może wcale nie jedyne co mi pasuje do objawów to te nieregularne miesiączki w sensie wydłużenia tak jakby zanikały i że odkrywasz się w nocy o tej porze i że czujesz się przemęczona to mi trochę pasuje ale nie straszę cię na zapas bo to może być wcale nie to moja znajoma starsza też martwiła się a było co innego i wszystko minęło i dalej miesiączkuje wypływ miały wahania stroju i ciężkie życie. Oraz choroba. Ale teraz już jest w lepszej kondycji i wszystko wróciło do normy także głowa do góry może wszystko będzie dobrze, a jak martwisz się udaj się do ginekologa i będziesz wiedziała na czym stoisz.
odpowiedział(a) anonim w dniu 28-11-2019 15:22 | zgłoś naruszenie Jeśli masz męża, i nie chcesz dzieci to w czym problem. A tak na marginesie dużo może być rzeczy nie koniecznie musi to być menopauza pamiętaj, pierw trzeba ją wykluczyć. Najpierw trzeba zrobić badania dopiero potem się martwić bez badań niepotrzebnie się nakręcasz.

DODAJ ODPOWIEDŹ