Nie chcą pomóż naszemu 6 - letniemu cynkowi. Ja mam 34 lata a mój mąż ma 32 lata. Już wyjaśniam.

PYTAJKA - ZADAJ SZYBKIE PYTANIE

1 odpowiedzi
0
Jak dotychczas był zdrowym dzieckiem. Przebywał z rówieśnikami w przedszkolu choć często był wyśmiewany od pewnego czasu ma okropne bóle głowy i wymioty jeździmy od lekarza do lekarza i żadnej poprawy, jeździmy prywatnie też poprawy nie ma, mąż jeśli będzie już zmuszony będzie zaczynał leczenie w swoich stronach mój mąż pochodzi z Peru. Nasze dziecko jest obiektem kpin już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić ale kochamy się jesteśmy szczęśliwym malżeństwem nasze dziecko jak dotychczas było zdrowe my nie wiemy co to może być, co jemu się przyplątało. Nikt nie chce pomóc umywają rece juz spotkałam sie z rasistowskim odchodzeniem od leczenia bo maly jest ciemny. Mąz strasznie sie martwi o synka ja tez nosmi placze, mnie rowniez sie lzy ulewaja nie wiemy jak naszemu kochanemu dziecku pomoc co to moze byc ma okropne bole glowy i wymioty nic wiecej sie nie dzieje ale tego nie moze juz wytrzymac na okraglo.... ODPOWIEDZ

ODPOWIEDZI

odpowiedział(a) anonim w dniu 16-05-2019 18:54 | zgłoś naruszenie Ja miałam podobne objawy w jego wieku i również lekarze nie wiedzieli co zrobić. Moja mama sama doszła co mi jest metodą prób i błędów.
Nie jestem lekarzem, ale możliwe, że twój synek po prostu cierpi na migreny, tak jak to było w moim przypadku.
Migrena powstaje kiedy naczynie zaopatrujące mózg w tlen za bardzo się rozszerzą i przeniknie przez nie osocze krwi. Wtedy pojawia się ból dopóki się ono nie wchłonie. Przy mocnych atakach migreny mózg nie wie co się dzieje, wiec wymusza wymioty, żeby pozbyć się możliwej trucizny, to po prostu taki odruch bezpieczeństwa.
Żeby pozbyć się migren, to wzbogać dietę syna o witaminy A i C oraz o kolagen, które uszczelniają żyły. Możesz mu też podawać łagodne zioła, jak melisa, żeby obniżyć ciśnienie krwi. Migrenę może też powodować chemia w jedzeniu albo przegrzanie. Pilnuj, żeby synek nosił czapkę, nawet przy słabym słońcu, ubieraj go w jasne ubrania, szczególnie że ma ciemną karnację, często wietrz jego pokój i schładzaj go na przykład lodem ustawionym za wentylatorem. Staraj się też, żeby sztuczne napoje czy temu podobna chemia były detalicznym składnikiem jego diety.
Przy ataku migreny możesz pomóc synkowi okładając jego głowę i klatkę piersiową chłodnymi kompresami i kładąc w cichym, zacienionym, chłodnym, wywietrzonym pokoju. Migrenie towarzyszy nadwrażliwość na światło i zapach, odczucia są podobne jak przy kacu. Paracetamol, czy inne środki przeciwbólowe pomagają tylko, jeśli weźmie się je w pierwszej fazie migreny, więc jeśli już go boli, to podanie ich nic nie zmieni, a szkoda go męczyć.
I pilnuj, żeby synek dużo pił wody, co najmniej litr dziennie oraz jadł regularnie.

DODAJ ODPOWIEDŹ